Domů Pevnost Evropa Francouzský islamista plánoval vraždit muže, které by nalákal přes gay seznamku

Francouzský islamista plánoval vraždit muže, které by nalákal přes gay seznamku

0

Jeden z islamistů zatčených v roce 2018 za plánování terorismu měl v plánu lákat homosexuály přes seznamkovou aplikaci na schůzku a tam je zabít. Odhalilo to probíhající vyšetřování.

Dva džihádisté, Pakistánec a Čečenec, přátelé od střední školy, byli zatčeni už v červnu, ale teprve vyšetřování celého jejich pozadí odhalilo další skutečnosti.

Pakistánec identifikovaný jako AB se dostal do hledáčku bezpečnostních složek na začátku roku kvůli svým online aktivitám. Rozvědka také odhalila jeho využívání gay seznamek, kde kontaktoval mladé muže.

Jeden z kontaktovaných vyšetřovatelům řekl, že Pakistánec používal fotografii světlovlasého bělocha a prý mu volal a sliboval mu orální sex. Kontaktovaný si všiml jeho silného přízvuku. Muž pak raději zavěsil a zavola policii, protože se začal bát, když chtěl domnělý blondýn jeho adresu.

Po svém zatčení AB popřel, že by byl homosexuál nebo bisexuál a tvrdí, že s nikým z mužů, které měl kontaktovat, nebyl ve spojení. “Jsem praktikující muslim, ale ne terorista,” říkal.

Vyšetřovatelé ale na jeho mobilu našli něco jiného. Odkazy v aplikaci Telegram, kde s ostatními mluvil o “tajném” projektu, a také více než 7000 obrázků islamistických krutostí.

To vyšetřovatele zavedlo k jeho čečenskému příteli, který nosil prsten se symboly Islámského státu a doma měl několik nožů a vlastnoručně vyrobenou střelnou zbraň. Ten vyšetřovatelům pro změnu řekl, že není terorista, že jen chtěl být jako “MacGyver z televize”.

Komentáře

komentáře