Rasově míšená starostka Bristolu odstranila z úřadu staré obrazy bílých mužů a nahradila je mazanicemi

0

S odůvodněním, že měli něco společného s otrokářstvím, nechala rasově míšená starostka Bristolu ze svého úřadu odstranit malby z 18.století zachycující anglického aristokrata lorda Nugenta a bristolského obchodníka Edwarda Colstona.

“Nemyslím si, že by takové portréty měly zdobit zdi úřadu první občanky dopředu hledícího, kreativního a rozmanitého města, jako je Bristol,” řekla starostka Cleo Lake ze strany Zelených. Vyslala tím tak jasný vzkaz, že bílý muž již v Británii není boss, a zemi postupně přebírají noví lidé. Lidé, jako je ona.

“Pro mě osobně nepředstavují nic pozitivního a nemají žádnou spojitost s tím, kdo jsme jako město dnes, ani s vizí pro naší budoucnost,” dodala ještě jasněji všem, kdo ještě pamatují bílou Británii.

Vzácné obrazy, které zřejmě skončí v dražbě, byly nahrazeny portrétem africké lékařky, a obrazem afrického zvířete – lva.

Starostka rozzlobeným Bristolanům, kteří nad odstraněním obrazů neskrývají vztek, vzkázala, že jejich rozčílení nechápe, protože když prý oni, jako příslušníci dělnické třídy tvrdí, že Nugent a Colston jsou součástí jejich dědictví, tak to prý není pravda, protože nešlo o dělníky, ale o aristokraty, čímž problému vedle rasového dala ještě třídní rozměr. Zcela v duchu marxistického učení.

Inu, co si Bristol zvolil, to má.

Komentáře

komentáře