Žluté vesty dobývají Evropu a jsou už v páté zemi

0

Hnutí Žlutých vest se nyní vedle Francie, Belgie, Holandska a Německa dostalo i do Švédska. Na sobotu a neděli jsou ohlášeny první demonstrace.

Minulou neděli se ve Stockholmu sešlo asi 1000 lidí, kteří demonstrovali proti ochotě Švédska podepsat Globální pakt o migraci. Tento víkend se na stejném místě očekává ještě větší účast. Demonstranti ve věci migrace požadují referendum. To by mohlo dopadnout v neprospěch migrace, protože pokud jde o tuto jedinou otázku, její odpůrci mají ve Švédsku mírnou většinu.

Ačkoliv se Švédi inspirovali u francouzského hnutí, nejde o kopii. Švédi se soustředí na témata důležitá pro Švédsko, zatímco Francouzi na ta svá.

Dále Švédi pořádají mítinky, zatímco Francouzi pochodují ulicemi. Nicméně i Švédi chtějí zítra vyjít ve žlutých vestách. Kromě Stockholmu se protesty očekávají i v Göteborgu, Malmö a dalších městech.

Zítra se další protesty očekávají i v Bruselu, Amsterdamu a Rotterdamu, v několika německých městech a samozřejmě v Paříži. V Paříži i v Bruselu se očekávají boje se systémem. Na jiných místech by měly být klidné.

Komentáře

komentáře