Po znásilnění desetileté Finsko urychlí deportace kriminálních vetřelců

0

Znásilnění teprve desetileté dívky cizinci ve Finsku bylo pro tuto severskou zemi pomyslnou poslední kapkou v trpělivosti s kriminálními cizinci a Finsko nyní přitvrdilo v deportacích i rétorice.

Prezident země Sauli Niinistö případ komentoval jako šokující nelidskost a řekl, že jeho země nyní musí ukázat sílu, aby pojmenovala zlo a Finsko mohlo být dál spravedlivou a bezpečnou zemí.

Úřady ve městě Oulu ve středu oznámily, že bylo zadrženo celkem 10 podezřelých v souvislosti se sexuálním napadením celkem tří dětí mladších 15 let v oblasti.

Každý z mužů do Finska přišel buď jako žadatel o azyl nebo byl přijat v rámci kvót o přerozdělování uprchlíků.

Policie rodičům a dětem nyní radí, ať jsou obezřetní vůči imigrantským predátorům na internetu. Komisař Markus Kiiskinen vzkázal: “Mladí lidé se s cizinci mohou setkat spontánně, například na party. Někdo jim může nabídnout něco pěkného, například cigarety nebo alkohol, což odstartuje nehezký řetězec událostí.”

Ministr vnitra Kai Mykkänen doporučil, aby země zasáhl proti migrantům obviněným ze závažných zločinů poté, co vyšlo najevo, že několik podezřelých dostalo občanství.

Takové věci by se ve Finsku dít neměly,” řekl v televizi v pořadu, ve kterém zaznělo, že cizinci jsou mnohem více zapojení v sexuálním násilí, než Finové.

“Jsou samozřejmě Finové, kteří páchají hrozná znásilnění, ale fakt je, že u cizinců je mnohem vyšší pravděpodobnost, a to nesmí být zameteno pod koberec.”

Komentáře

komentáře