Videa z dnešních protestů. Žluté vesty a bledé tváře

0
Francouzští nacionalisté mezi Žlutými vestami

Faktem je, že v posledních letech, pokud jsme sledovali záběry z demonstrací z velkých francouzských měst, byly to většinou demonstrace etnicky rozmanité. Ač bys etnicky cizokrajné účastníky demonstrací z posledních týdnů v Paříži a dalších městech také nějaké našel, obecně je na nich převaha domácích obyvatel. Jedním z vysvětlení je, že se do Paříže sjeli lidé z malých měst a venkova, kteří už nemohou dál, a jak známo, malá města a venkov jsou etnickou rozmanitostí zasažena nejméně. Dalším vysvětlením je, že migrant proti migraci protestovat nebude. A migrace jedním z témat těchto anti-globalistických protestů jednoduše je.

Tím jak se ale témata protestů rozšiřují, dochází ke sporům i mezi jednotlivými frakcemi. Dnes tak znovu došlo ke konfliktu mezi levicí a pravicí, kdy početná antifašistická skupina vyhnala z části demonstrace nacionalisty z Francouzské akce.

Potyčka mezi Antifa a členy Francouzské akce minulý týden.

A dnes.

Nacionalisté se ale přeskupili a byli součástí dnešních protestů s transparentem “Pryč se zloději”. Pokud budou protesty pokračovat, bude pokračovat i tato zatím malá občanská válka.

Policie dnes ale demonstrantům nedala šanci a po ruském způsobu je rozehnala a pozatýkala.

Demonstrant s dredy zasažen gumovým projektilem do těla.

Voják by se národní vlajky nedotkl. Pro policisty všech zemí, placené lokaje státu, je to ale jen kus hadru.

A tak policistům navzdory vzplála auta.

Mezi demonstranty žádné rudé prapory ale národní vlajky.

Komentáře

komentáře