Americká hranice je jako cedník. Na ranči v Texasu našli 63 nelegálů ze Střední Ameriky

0

Američtí pohraničníci objevili ve čtvrtek velkou skupinu nelegálních migrantů ze Střední Ameriky. To jsou ti, kdo nahradili americké studenty pracující brigádně v rychlých občerstveních, na stavbách nebo na zahradách, protože jsou ochotni pracovat obrazně za misku fazolí.

Několik týmů pohraničníků ve spolupráci s pátrací helikoptérou podniklo na základě tipu akci, při které hledali velkou skupinu migrantů. Tu po třech hodinách našli na jednom ranči a napočítali celkem 63 nelegálních vetřelců, jak zní oficiální termín pro ty, kdo do USA vstoupí nelegálně.

Poté, co se nelegální status těchto lidí potvrdil, byli odvezeni do vazby. V době zatčení prý každý migrant vykazoval známky dobrého zdravotního stavu.

Z vyšetřování vyplynulo, že migranti mohou být součástí středoamerické karavany, která vyrazila ze států Ekvádor, Salvador, Guatemala, Honduras a nakonec zakotvila v Mexiku. Zadržení migranti pocházejí ze všech těchto zmíněných zemí. Podle fotografií se jedná jen o muže v dospělém věku.

Během listopadu pohraničníci zadrželi celkem 2670 ilegálů. Mezi nimi bylo 183 dětí. To je mírný nárůst oproti listopadu roku 2017, kdy bylo zadrženo 2283 ilegálů, ale pokles oproti roku 2016, kdy jich bylo zadrženo 3194.

Pro mnohé Američany to musí být frustrující, protože stavba zdi na americko-mexické hranici byl asi nejdůležitější bod prezidentské kampaně Donalda Trumpa. A už uplynuly dva roky.

Komentáře

komentáře