Francouzská vláda požádala Trumpa, aby se nestaral o dění ve Francii. Macron stále zalezlý

0

AP – Francouzská vláda, která se tak ráda motá do záležitostí jiných suverénních zemí, dnes vyzvala amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby nezasahoval do francouzské politiky. Trump zveřejnil několik tweetů k demonstracím Žlutých vest.

“Nestaráme se o americkou domácí politiku a chceme, aby to tak bylo i obráceně,” vzkázal francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian.

“Říkám to Donaldu Trumpovi a francouzský prezident to říká také: nechte náš národ být.”

Trump na Twitter předtím napsal:

“Velmi smutný den a noc v Paříži. Možná je čas ukončit směšnou a extrémně nákladnou Pařížskou dohodu a vrátit peníze lidem ve formě nižších daní? …Amerika je jedinou velkou zemí, kde emise minulý rok klesly!”

Ale také napsal:

“Lidé nechtějí platit velké sumy peněz, většinou zemím třetího světa (které jsou pochybně řízeny), aby snad ochránili životní prostředí. Křičeli ‘Chceme Trumpa’. Miluji Francii.”

Jak se nicméně ukázalo, video se skandováním pro Trumpa bylo z Londýna z dříve v tomto roce, a Trump si jej zaměnil se současnými událostmi v Paříži. Nicméně prezident Macron by si měl vzpomenout, jak neustále kritizuje Polsko, Maďarsko a další země, a pak se zamyslet nad svými výzvami, ať jeho nechají být.

Komentáře

komentáře