Francouzští policajti shodili invalidu – demonstranta z jeho vozíku

0

Jak chce francouzský systém uklidnit situaci v zemi, když jeho pohůnci – policie, situaci naopak stále eskalují svými násilnostmi a schválnostmi. Francií momentálně, kromě jiného, hýbe video, na kterém si policejní robocopové vyřizují účty s tím nejzranitelnějším – invalidou na vozíku.

Jak vyplynulo z diskusí pod videem, policisté měli s vozíčkářem, demonstrantem, slovní výměnu ve městě Bessan. A aby ho po policajtsku vytrestali, vozíček i s ním přenesli ze silnice do bahna mimo silnici, kde se samozřejmě nemohl pohybovat, a odkud by se zřejmě ani nedostal. Prostě policejní pomsta. Bezbranný invalida si s robocopy vyměnil nějaké ty urážky a pak k němu přistoupil jeden z policistů a začal ho za vozík tahat. Invalida se po něm ohnal a ačkoliv se ho jiní demonstranti snažili odtáhnout pryč, policista se vrátil a vozíčkáře jednoduše strhl na zem i s vozíkem.

V tu chvíli policisté, místo aby situaci uklidnili, tak vozíčkáře obklíčili, aby se k němu další demonstranti nemohli dostat, a pomoci mu. Prostě arogance moci. Ale v policejním žargónu – taktika.

Když jim po chvíli došlo, že se chovají jako stalinistická policie, a že jsou nahráváni, nechali pár demonstrantů, aby vozíčkáře odvezli. Takové chování se ale může obrátit jen proti nim a pokračující demonstrace tak budou méně a méně klidné.

Komentáře

komentáře