Ve francouzských celách zůstává po víkendu ještě 1000 demonstrantů

0

AP – Hlavní pařížský prokurátor včera večer oznámil, že v celách zůstává ještě asi 1000 demonstrantů, z nichž téměř stovka je mladistvých a většina nemá předchozí záznam v rejstříku. Na rozdíl od mladíků z předměstí totiž do ulic hlavního města vyrazili obyčejní Francouzi – slušní lidé.

Prokurátor Remy Heitz na tiskovce také řekl, že se jeho úřad pokusí obvinit ty, které podezírá z posprejování Vítězného oblouku protivládními hesly. Kvůli němu bylo obviněno již 13 lidí.

Heitz oznámil, že většina zadržených jsou muži mladší 40 let z různých míst Francie, kteří přijeli do Paříže, aby demonstrovali kvůli různým sociálním kauzám.

Celkem bylo po celé Francii prý zadrženo 1220 lidí. Prokuratura u tak obrovského počtu lidí musí i tak u každého z nich najít důkazy pro jeho obvinění, či jej do 48 hodin propustit. Očekávejme policisty navzájem si dosvědčující, jak je někdo napadl, a oni se bránili. Což se samozřejmě také dělo, nicméně prokuratura zatím neoznámila, kolik obviní policistů. A jejich zločiny viděl na sociálních sítích celý svět!

Komentáře

komentáře