Video: Pařížské protesty drtil transportér označený vlajkou EU

0

Fotky a video obrněného transportéru ozdobeného vlajkou Evropské unie, který pomáhal rozdrtit pařížský protest Žlutých vest, kolují po sociálních sítích, a mnozí si kladou otázku, co Evropu čeká, pokud by došlo k vytvoření oné jednotné armády EU.

V hlavním městě Francie bylo nasazeno mnoho tisíc běžných i polovojenských policistů, včetně policistů v civilu, aby hájili Macronův prezidentský palác a konfrontovali demonstranty během tzv. Aktu IV, což je označení pro již čtvrtý víkend protestů. Během tohoto víkendu bylo po celé Francii zadrženo neuvěřitelných 1400 lidí. A tato země má tu drzost často mluvit o porušování lidských práv tuhle nebo tamhle a o zatýkání demonstrantů. Mnohé záběry navíc dokazují, že policie často zasahovala proti lidem, kteří s ní nijak nebojovali.

Útoky obušky, ohlušující granáty a slzný plyn demonstrace provázely už od jejich začátku, a od zásahu granátem zemřela v okně svého bytu osmdesátiletá Alžířanka. Ale tento víkend byly proti lidem poprvé nasazeny vojenské vozy.

Lidé na sociálních sítích sdílejí obrázky a video nejméně jednoho transportéru s vlajkou EU jedoucím po Champs-Elysees, což kromě šoku, že francouzská policie nasazuje proti vlastním lidem techniku neozdobenou francouzskou vlajkou, ale vlajkou EU, vyvolává jeden společný sentiment. Je to EU proti lidu.

Komentáře

komentáře