“Bílí lidé jsou nejlepší”, říká americký student na videu, které vyvolalo hysterii médií a levičáků

0

Znáte to sami. Můžete prohlašovat, jak jste hrdí na svůj africký původ a natočit o tom Černého pantera. Můžete zdůrazňovat váš východoasijský původ a hrdě říkat, že vaše rasová skupina má nejvyšší průměrné IQ na světě. Můžete být hrdým Arabem, Indem, Apačem nebo Eskymákem, a nad vaším nadšeným prohlášením sotva kdo pozvedne obočí. Jakmile ale stejná slova pronese bílý muž, nebo bílá žena, celý svět se v ten moment otřese v základech a křičí do ohlušení to jedno slovo: “Rasismus!”

Na Twitteru je k vidění necelé dva dny staré video, které má už přes 2 miliony shlédnutí, a na kterém se student Columbia University hádá se skupinou svých rasových sester a několika Afričankami. Student, ač je evidentně pod mírným vlivem alkoholu, působí rozjařeně, je veselý a ve svých slovech se vyznává z lásky k vlastním lidem, a tomu, co přinesli tomuto světu. To vše tváří tvář naprosté nenávisti svých oponentů, včetně bílých dívek.

“Jsme tak skvělí,” rozplývá se dojetím nad svým vlastním druhem, zatímco mu Afričanky zuřivě oponují. “Miluji sebe a miluji své lidi,” říká, a dodává důležité prohlášení. “Není to tak, že bych nenáviděl jiné lidi. Jen miluji bílé lidi,” což jeho oponenti prostě nedokáží překousnout. Jsou zvyklí, že běloch na to, kým je, prostě hrdý být nemůže, a má se za to stydět, a najednou čelí mladíkovi, který je vyvádí z omylu.

Univerzita už “incident” vyšetřuje jako rasistický, “nenávistný” projev, což dokonale vykresluje šílenství západního akademického světa. Ten na jednu stranu toleruje existenci hnutí Black Lives Matter propagující černošskou výjimečnost, ale pokud se někdo postaví za bílé lidi, chtějí takového člověka zničit.

Mladík své oponenty šokuje jednoznačným prohlášením: “Vybudovali jsme moderní svět. Evropané vybudovali moderní svět. Vynalezli jsme vědu a průmysl a vy po nás chcete, ať přestaneme, protože, proboha, jsme tak špatní.” Afričanky se po jeho slovech vztekají, protože Wakanda, a jeho rasové sestry si dávají ruku na obličej, protože mladík právě vyslovil to největší tabu západního světa. Nemají proti němu žádné argumenty, jaké taky, jen nadávky a křik.

A nakonec černým dívkám připomíná, jak Evropa a bílý Západ desítky let krmí Afriku a další země: “Zachránili jsme miliardy lidí před hladověním.” Na což mu dívky odpoví, jestli si z nich dělá legraci. Ony jednoduše popíraly nekonečnou potravinovou a další pomoc, kterou Evropa a Amerika Africe už od konce kolonizace posílají. Protože Wakanda existuje.

O chlapci a jeho upřímném vystoupení už píší všechna americká média. Chtějí ho ukřižovat. Budou ho chtít dotlačit k tomu, aby se omluvil. Chtějí zachovat realitu, ve které se láska k vlastním lidem, pokud ji předvádí bílý člověk, rovná nenávisti. Nedovolme jim to. Je OKAY být bílý.

Komentáře

komentáře