Dánská ministryně pro migraci: “Somálci, jděte domů, a obnovte svou zemi”

0

Dánské úřady uznaly, že situace v některých částech Somálska je bezpečná, a že Somálci již nemají nárok na azyl.

Po zvážení situace v Somálsku, které započalo v roce 2017, Dánsko nyní odebere méně než 1000 Somálcům povolení k pobytu v zemi. “Je čas, aby šli domů.”

“Pokud již nepotřebujete naši ochranu, a váš život a zdraví již ve vaší vlasti není v ohrožení, samozřejmě se musíte vrátit domů a vybudovat zemi vašeho původu,” řekla dánská ministryně pro migraci, Inger Støjberg.

Odmítnutí nebo neobnovení povolení pobytu se stalo možným od roku 2015, kdy Dánsko změnilo své migrační zákony. Legislativa byla původně zaměřena na Syřany ve spojení s azylovou vlnou té doby, ale vztahuje se i na migranty ze Somálska.

Dánsko má se Somálskem dohodu o navracení somálských občanů výměnou za pomoc s vytvořením policejní jednotky. Nicméně tato dohoda se v tuto chvíli vztahuje jen na 12 osob ročně.

Somálci ale dostávají vysoké peněžní sumy výměnou za to, když se vrátí. 14 tisíc eur pro dospělého a 4200 pro dítě. Nicméně v roce 2017 šanci využilo jen 42 lidí a v tomto roce dokonce jen 32.

Je tedy čas Somálce vlídně, ale důrazně repatriovat, a naložit do letadla směr Afrika. Pokud si chce Dánsko zachovat svůj charakter, a to se týká každé země světa, musí zůstat dánské.

Komentáře

komentáře