Domů Svět Předsevzetí Zuckerberga pro rok 2019: Více cenzury na Facebooku

Předsevzetí Zuckerberga pro rok 2019: Více cenzury na Facebooku

0

Zakladatel Facebooku a zároveň jeho šéf, Mark Zuckerberg, slíbil pro rok 2019 lepší bránění zasahování do voleb a šíření nenávisti, aniž by definoval, co to nenávist je. Veřejnosti to sdělil skrze blog na webové platformě své společnosti.

Zuckerberg zopakoval své dřívější výzvy po omezení “senzacionalismu a dezinformací” a odstranění “obsahu vztahujícího se k terorismu”. Také slíbil, že Facebook bude více propagovat “zprávy z důvěryhodných zdrojů”, které také nejmenoval.

“Spojili jsme se s ověřovateli faktů v zemích po celém světě, abychom identifikovali dezinformace a snížili jejich šíření,” napsal Zuckerberg. Ani v tomto případě nezmínil, o jaké ověřovatele faktů se jedná, ani metodologii, se kterou pracují. Například ale zkušenost v České republice a na Slovensku je, že tito často samozvaní ověřovatelé faktů, jsou levicového, až krajně levicového zaměření, a jsou zatíženi jen na zdroje informací z řekněme pravicového spektra.

Středoevropan má osobní zkušenost se slovenským projektem Konspirátoři, která je popsána v tomto článku, a ze které vyplývá, že umístění na seznam těchto ověřovatelů faktů je nepřezkoumatelné a subjektivní. Projekt Konspirátoři přitom přímo spolupracuje s českým Seznamem, a weby, které Konspirátoři označují jako “závadové” mají omezenou možnost vydělávat peníze přes internetovou reklamu.

Celý Zuckerbergův příspěvek je pak zde:

Komentáře

komentáře