Rakousko se stahuje z projektu “Evropské armády”

0

Rakouský ministr obrany řekl, že jeho země se nebude podílet na vývoji “pan-evropské” armády, což je globalistický projekt Merkelové a Macrona. Kontinent by se místo toho měl soustředit na spolupráci a ne integraci.

Komentář má na svědomí Mario Kunasek z FPÖ, který opožděně reaguje na komentáře Macrona a jeho výzvy k vytvoření EU armády na obranu, kromě jiného, před USA.

Kunasek řekl, že Rakousko nemůže být součástí jednotné armády EU s jedním “velením a uniformou”. A i kdyby prý EU na tento plán tlačila, Rakousko se podle Kunaska nepřidá.

“Evropa potřebuje bezpečnostní a obranou politiku hodnou toho jména, ale to nemá co dělat s EU armádou. Co potřebujeme, není velká, uzavřená formace, ale spolupráce,” řekl. Prý by se především měla vylepšovat již existující obranná struktura kterou je NATO.

“Řekneme ano dobré, společné struktuře, společným misím, společnému cvičení, spolupráci a financování, ale ne armádě EU.

“Mnohé země EU jsou členy NATO. Bylo by nelogické vyrábět duplikát. V budoucnosti bude v NATO silná spolupráce, ale pokud máme být ohledně EU vážní, musíme myslet na společnou obranu.”

Komentáře

komentáře