Rasová válka v Melbourne

0

Můžete mít kolegy či spolužáky ze všech koutů světa, a říkat si, že multikulturní společnost funguje, ale fakt je ten, že všude po světě, kde v jednom městě žijí zástupci více ras či etnik, je toto město více či méně rozděleno právě podle těchto linií. Svůj k svému. A mezi různými skupinami dochází ke konfliktům. Když ještě bílí tvořili na Západě dominantní skupinu, byla to jejich mládež, kdo se nově příchozím bránila. 80.léta se v australském Melbourne nesla v pouličních bojích mezi bílými skinheads a Asiaty, především Vietnamci. A zatímco bílá mládež dnes na boj spíš rezignovala, jsou to Vietnamci, kdo chtějí v Melbourne bojovat. Jenže jejich soupeři nejsou bílí mládežníci, ale černošské africké gangy.

“Dojde k obrovskému konfliktu. Musíme něco udělat,” říká australským médiím maskovaný vietnamský mladík. Reaguje na sérii napadení, kterých se vůči jeho komunitě na předměstí Melbourne dopouští súdánská mládež.

“Musíme se spojit a po svém ublížit jakémukoliv Afričanovi, na kterého narazíme,” dodal Asiat. K útokům dochází v oblasti, kde mají Asiaté své obchody, a kde jsou nyní silné vietnamské hlídky.

Ke rvačkám ale dochází i na plážích a to mezi Afričany a bělochy. Nejvíc ohrožené jsou pláže St Kilda a Chelsea.

Středoevropan už o situaci v Melbourne psal několikrát, protože ačkoliv velká světová média incidenty ignorují, místní média a sociální sítě v podstatě denně neřeší nic jiného, než problémy s africkými gangy.

Komentáře

komentáře