Průzkum: 75 procent Francouzů není spokojeno s Macronem a vládou

0

Francouzský i etnicky nefrancouzský lid vedou k jeho přesvědčení různé důvody, ale podle průzkumů tři čtvrtiny obyvatel Francie nesouhlasí s vládnutím prezidenta Macrona a vlády.

Pouze 25 procent obyvatel je s výkonem prezidenta a vlády spokojeno, což je jedno z nejnižších čísel v Evropě. Politika globalizace, ať už na ní nahlížíme z jakékoliv strany, nefunguje.

Nespokojenost s Macronem je viditelná hlavně u voličů krajní levice a krajní pravice.

Devět z deseti socialistů a komunistů je proti francouzské vládě. Mezi nacionalisty je to dokonce 96 procent a zbylá 4 procenta budou zřejmě nějakou statistickou chybou, protože skutečný francouzský patriot nemůže mít k Macronovi ani malé sympatie.

Nad vší touto nespokojeností je hnutí Žluté vesty, které zahrnuje téměř všechny vrstvy francouzské společnosti kromě “horních 10 tisíc”, kteří z globalizace těží a podporují ji. Hnutí, které začalo jako protest proti ekonomickým reformám, mezitím nabralo mnohem širší záběr, a téma požadavků hnutí, které vzhledem k rozmanitosti hnutí jistě není konečné, Středoevropan před časem zveřejnil.

Komentáře

komentáře