Mnoho Židů chce opustit Británii, pokud budou školy protlačovat agendu LGBT

0
<> on June 19, 2011 in Berlin, Germany.

Tisíce židovských rodin prý opustí Británii, pokud bude vláda dál pokračovat v plánech nutit školy propagovat životní styl LGBT dětem. Tvrdí to britský ortodoxní židovský aktivista.

Právníci aktivisty Shraga Sterna napsali britskému ministru školství varování, že plány požadující po školách “aktivně propagovat” vztahy mezi lidmi stejného pohlaví a alternativní životní styly jako “mající stejnou hodnotu jako ostatní” by mohly porušovat náboženské svobody podle evropských lidských práv.

Stern, který má sedm dětí ve věku 2 až 12 tvrdí, že v ortodoxním židovském světě je na rodičích, nebo opatrovnících, a ne školách, aby učili děti o sexu a vztazích.

“Můj otec mě poučil o vztazích ve správný čas. Chci udělat to samé. Nechceme sexuální výchovu ve školách. Tolerujeme jiné životní styly, ale nepropagujeme je,” řekl.

Na 19 stránkách dopisu ministrovi Židé snahy vlády propagovat vztahy mezi lidmi stejného pohlaví označují za “morálně nepřijatelné a nezákonné”. Podle dopisu tisíce Židů opustí Británii, pokud vládní nařízení vejde v platnost.

Vrchní školní inspektorka Amanda Spielman stížnosti odmítla s tím, že propagaci životního stylu LGBT ve školách vyžaduje Zákon o rovnosti z roku 2010 a náboženské školy z něj nemohou být vyjmuty.

Komentáře

komentáře