Robert de Niro nazval Trumpa “skutečným rasistou” a také fašistou

0

Herec Robert de Niro o sobě znovu dal vědět ne na stříbrném plátně, ale v politice, kdy svého prezidenta Donalda Trumpa označil za “skutečného rasistu” a přiznal, že věří, že je také fašista, co věří v bílou nadvládu. Jakoby si snad z takových přívlastků mimo de Nirovu sociální bublinu někdo něco dělal.

V rozhovoru pro britský Guardian řekl, že ze začátku dával Trumpovi šanci, ať to prý zkusí, ačkoliv proslul svou černobílou nahrávkou, na které Trumpovi nadává a zase nadává. I přes tuto nahrávku ale tvrdí, že teprve po Trumpově nástupu k moci se utvrdil v tom, že je to skutečný rasista. Samozřejmě svá tvrzení nepodložil žádnými skutečnými argumenty.

“Když vidíte někoho jako Trump stát se prezidentem, řeknete si, OK, uvidíme, co udělá, možná se změní,” říká de Niro. “Ale on se jen zhoršil. To mi ukázalo, že je skutečným rasistou. Myslel jsem si, že jako Newyorčan bude chápat diverzitu ve městě, ale je stejný, jako předtím, mnohem horší. A to je pro tuto zemi špatné.”

New York ale nebyl vždy městem diverzity. Před Druhou světovou válkou tvořili bílí téměř 94 procent obyvatel tohoto města. To už ovšem dnes neplatí a tvoří tak jen něco mezi jednou čtvrtinou a jednou třetinou.

De Niro Trumpa také přirovnal k Hitlerovi a Mussolinimu, což opět svědčí o naprosté nevědomosti tohoto herce o historii a zřejmě čemkoliv. Hitler a Mussolini prý oba, tak jako Trump, byli nejprve legrační, a pak se to podle de Nira zvrtlo. Člověk znalý historie marně přemýšlí, kdy byl Hitler nebo Mussolini k smíchu. Mussolini krátce po svém vstupu do politiky v čele svých Černých košil udělal pochod na Řím a násilím převzal moc ve státě. O to samé se neúspěšně v Mnichově pokusil Hitler a v následujících letech jeho Hnědé košile sváděly krvavé boje s komunisty o německé ulice. Oba tito pánové byli vše možné, jen ne k smíchu. A srovnávat je s Trumpem je zcela mimo.

A teď si představme, že lidé jako de Niro, naprostí neználci, mají vliv na veřejné mínění.

Komentáře

komentáře