Boxer z Paříže promluvil: “Mám v sobě hněv lidu”

0

AP – Železná pěst Paříže se včera dobrovolně vydala policii. Christophe Dettinger se dobrovolně přihlásil a byl umístěn do cely.

Tento bývalý profesionální boxer, za kterým stojí většina Francie, byl natočen, jak se zastane mlácených demonstrantů a svými pěstmi od nich odežene útočící policii. Nyní se ze svého jednání bude zpovídat u soudu, ačkoliv udělal jen něco, co by udělal každý se smyslem pro spravedlnost. Boxerovi ale přitížilo druhé video, na kterém sice opět holýma rukama bojuje s ostatními demonstranty proti těžkooděné policii, ale jednoho z ochránců establishmentu se mu podaří srazit k zemi, kde jej bije dál.

“Myslím, že mu ujely nervy. Lidé mohou být impulsivní. I já,” řekl jeho bývalý trenér Laurent Boucher. “Co mě šokovalo nejvíc, a vás myslím také, bylo vidět ho bít toho ubohého policistu, když je na zemi. Zvlášť, když víte, že je to boxer. V boxu se učíte neudeřit muže, který je na zemi. Nikdy. A on to udělal,” dodal.

Dettinger se k tomu, co je na videu, přiznal, ale tvrdí, že impulsem pro něj bylo, když byli on a jeho žena zasažení slzným plynem.

“Mám v sobě hněv lidu. Vidím všechny prezidenty, ministry a stát, jak se cpou, jak jsou neschopni vést příkladem,” řekl. “Jsme to vždy my, obyčejní lidé, kdo platí. Francouzi, jsem s vámi celým srdcem. Musíme pokračovat v boji mírumilovně.”

Komentáře

komentáře