Čeští politici zatím neodsoudili útok na německého poslance za AfD. Proč?

0

V Německu řádí komunistické úderky tak jako ve 30.letech Rudá fronta. Nejnovější obětí této úderné pěsti ultralevice, která je i u nás známa pod jménem Antifa, se stal poslanec německé Alternativy pro Německo, Frank Magnitz.

Atentátníci vyzbrojeni zřejmě teleskopickými obušky nebrali ohled na věk tohoto muže (66) a surově ho zbili. I ve chvíli, kdy poslanec ležel v bezvědomí na zemi s velikou dírou v hlavě do něj kopali. Nebyl to první útok těchto lidí a jistě ani ne poslední. V dnešní době, kdy se společnost stále více polarizuje, bude toto násilí stále častější, a je fér přiznat, že je a bude namířeno i proti táboru útočníků. Směřujeme do evropské občanské války. Kdo to nevidí, je slepý.

Zatímco politici v Německu útok odsoudili, i když poměrně vlažně – představme si, že by byl takto zbit politik jiné strany, v Čechách k tomu politici ostudně mlčí. Pokud projdete Twitter českých politiků, což je jejich primární komunikační prostředek s veřejností, nenajdete odsouzení útoku ani u jednoho z nich. A to i přesto, že zpráva už dávno kromě sociálních sítí proběhla i hlavními médii. Jak je to možné?

Pojďme se vsadit o cokoliv, že až v Německu napadnou politika například ze sociální demokracie nebo Zelených, a skončí stejně ošklivě, jako Magnitz, že reakce většiny českých pro-unijních politiků bude okamžitá. Tento článek budiž svědkem. Je to více než 4 hodiny, co se článek objevil na Novinkách, a stejný čas, co je na iDnes. Z české strany zatím žádná reakce. Změřme si rychlost, až k takovému útoku dojde na někoho zastávající ty jejich “hodnoty”. Odsouzení útoku jistě bude následovat do několika desítek minut od zveřejnění.

Poté se můžeme bavit o tom, zda byl důvod ten, že čeští politici s útokem na Magnitze alespoň tiše souhlasí. Jejich mlčení tomu napovídá.

Komentáře

komentáře