Trump: Lidé stavějí zdi, protože milují ty, kdo jsou uvnitř

0

Prezident Trump pronesl emocionální výzvu na podporu ochrany hranice a stavby zdi, kdy ve své dnešní řeči z Bílého domu prohlásil, že lidé staví zdi, aby chránili lidi, které milují.

“Někteří tvrdí, že bariéry jsou nemorální,” řekl Trump v reakci na šéfku Demokratů Nancy Pelosi.

“Tak proč si bohatí politici staví zdi, ploty a brány okolo svých domovů? Nestaví zdi, protože by nenáviděli lidi venku, ale protože milují ty uvnitř. Jediná věc, která je nemorální, jsou politici, kteří nedělají nic, a dovolují, aby se další nevinní lidé stali obětmi.”

Trump také hovořil o dopadu levné pracovní síly na americké životy.

“Všichni Američané jsou poškozeni nekontrolovanou, nelegální migrací. Vysává veřejné zdroje a sráží cenu práce i pracovní místa. Těmi nejvíce zasaženými jsou Afroameričané a Hispánští Američané.”

Nevynechal ani problém s pašováním drog přes hranice:

“Naše jižní hranice je potrubím pro obrovské množství drog včetně metamfeminu, heroinu, kokainu a fentanylu. Každý den je 300 našich občanů zabito jen heroinem. A 90 procent ho proudí přes naší jižní hranici. Tento rok zemře následkem drog více Američanů, než jich zemřelo v celé Vietnamské válce.”

Mluvil i obětech zločinu ze strany ilegálních migrantů:

“Těm, kdo odmítají dělat kompromisy ve jménu ochrany hranic: Představte si, že je to vaše dítě, váš manžel nebo manželka, jejichž životy byly tak krutě rozdrceny a zcela zničeny.

“Všem členům Kongresu: “Schvalte zákon, který tuto krizi ukončí.
“Všem občanům: Volejte do Kongresu a řekněte jim, ať konečně, po všech těch desetiletích – ochrání naši hranici.”

“Je to výběr mezi dobrým a špatným. Spravedlností a nespravedlností. O tom, zda splníme naší svatou povinnost k americkým občanům, kterým sloužíme.”

Celou Trumpovu řeč naleznete zde.

Komentáře

komentáře