Bývalý džihádista odhalil, jak jsou teroristé dopravováni do Itálie jako žadatelé o azyl

0

Po obdržení informací od bývalého džihádisty italská policie zatkla 15 podezřelých, kteří jsou údajně členy organizace pomáhající do země propašovat islámské teroristy maskované jako nelegální migranty a žadatele o azyl.

K zatčením došlo ve městech Palermo, Trapani, Caltanissetta a Brescia a zadržení byli obviněni z různých trestných činů od vytvoření zločinecké organizace za účelem nelegální migrace a pašování po terorismus.

Bývalý džihádista poodhalil pašerácké operace bojovníků IS, když policii řekl: “Říkám vám co vím, protože chci zabránit, aby se v Itálii objevila armáda kamikaze”. Kamikaze byli během Druhé světové války japonští sebevražední útočníci.

Jeden z podezřelých byl aktivní na Facebooku, kde sdílel propagandu IS a vyzýval ostatní, aby se obětovali ve jménu Alláha. Součástí Facebookové skupiny byli i další radikálové a známí džihádisté.

Organizace, která do Itálie pašovala radikály hlavně z Tuniska, podle prokuratury představuje aktuální a konkrétní hrozbu národní bezpečnosti, protože je schopná ilegálním migrantům poskytnout bezpečný a rychlý přesun po moři.

Organizace je prý mimořádně atraktivní pro tuniské džihádisty, kteří jsou hledaní tamní policií.

Komentáře

komentáře