Pašeráci do Anglie se chlubí stoprocentní úspěšností. “Británie vás nikdy nepošle zpět”

0

Pašeráci lidí budoucím nelegálním migrantům říkají, že mají v Británii v podstatě jistotu povolení k pobytu, protože úřady nikdy neposílají lidi zpátky. Ukázalo to nedávné vyšetřování.

Afgánec, který si říká Anam, a který se chlubí, že do Británie pomohl 300 ilegálům ze zaostalých zemí světa, reportérům v utajení řekl, že dokáže z Evropy do Anglie poslat motorový člun za 6 tisíc liber na osobu, nebo v případě použití gumového člunu a tří přepravovaných osob za 2500 liber.

“Vážně, stačí se jen dostat přes vodu. Pak, když vás chytí policie, žádný problém, nikdy vás nepošlou zpět,” chlubí se Anam, který byl novinářům představen prostřednictvím dvou Afgánců, kteří novinářům slíbili, že jejich člověka dostanou do Anglie.

Na video záznamu Anam slibuje, že pašeráci pro hypotetického přítele novinářů seženou člun, a místo přímého placení jemu budou peníze vyplaceny majiteli indické restaurace v Londýně.

Pašeráci v Británii, kteří “vám nikdy nedají jejich pravá jména”, seženou čluny a zorganizují cesty přes Kanál, dodal Anam s tím, že jeho role v organizaci spočívá jen v tom, že “zákazníky” předává dál gangům.

Britský deník, který reportáž pořídil, prý dostal tip na přítomnost pašerácké mafie v Calais skládající se z Afgánců a ozbrojených Kurdů.

Komentáře

komentáře