Británie selhává v deportacích neúspěšných azylantů. Většina z nich jsou ekonomičtí migranti

0

Britská vláda selhala v deportacích více než 50 tisíc odmítnutých žadatelů o azyl za 7 let, kdy většina žadatelů o azyl byli ekonomičtí migranti a ne skuteční uprchlíci.

Zpráva odhaluje, že z 80 813 žádostí o azyl zamítnutých britským ministerstvem vnitra do konce roku 2016, jich jen 29 659 bylo deportováno. Ostatní v Británii zůstali.

Asi 10 až 15 tisíc žádostí každý rok nejsou skutečné žádosti o azyl, a jen méně než polovina z nich byla deportována, kdy počet deportací navíc každoročně klesá z 15 tisíc za rok na začátku tisíciletí až na méně než 5 tisíc v minulém roce. Británie plynule mění svou populaci.

Zjištění bylo zveřejně bývalým šéfem britské pohraniční stráže Davidem Woodem, který pracuje pro think tank Civitas:

“Velká část těch, kdo žádají o azyl, nejsou uprchlíci, ale ekonomičtí migranti bez nároku zde zůstat, kteří zneužívají azylový systém, aby si zde prodloužili pobyt, často navždy.”

Wood, který také 31 let sloužil u londýnské policie, nedávno varoval před íránskými migranty, kteří přistávají na britských březích s tím, že nelegálové a pašeráci mohou využívat lodě britské pobřežní stráže jako taxíky, které je dostanou přes Kanál. Zpátky už je totiž Británie spíše nevrátí.

Komentáře

komentáře