Jen 19 procent Italů chce znovu otevřít přístavy migrantům

0

V každém národě se najde určité procento pomatenců. Například v Itálii chce 19 procent populace znovu otevřít přístavy migrantům. Číslo je to sice malé a jde zřejmě o italské komunisty a jim podobné, přesto je neuvěřitelné, že se v Itálii vůbec někdo takový najde.

Jen 12 procent dotázaných si myslí, že je na jednotlivých státech, v jejichž teritoriálních vodách se lodě migrantů objeví, aby jejich situaci vyřešily. Naopak 60 procent si myslí, že jde o zodpovědnost Evropské unie a 13 procent, že jde o odpovědnost lodí neziskovek, které je přivezly.

Otázka migrantů se nyní v Itálii vrátila do popředí politických debat kvůli probíhající kauze dvou lodí neziskovek, Sea Watch a Sea Eye.

Většina Italů, tedy 64 procent, stojí za Salvinim a jeho dřívějším rozhodnutím přístavy uzavřít. Z nich je 80 procent pro absolutní zákaz přistání nových migrantů a to i v případě výše zmíněných dvou lodí, kdy 20 procent by oněm lodím udělilo výjimku.

Na uzavření přístavů se shodne italský lid napříč všemi sociálními segmenty bez ohledu na pohlaví, vzdělání, zaměstnanecký poměr nebo víru.

List, který nechal průzkum provést, vypracoval následnou analýzu, ze které vyplývá, že Italové mají kvůli zkušenostem z posledních let strach z nekontrolované migrace a mají také nedůvěru k EU, která jim s migranty nepomohla.

Komentáře

komentáře