Cena, kterou Američané platí za nelegální migraci, je enormní

0

Podpora a propagace nelegální migrace je nejen ze strany těch, co to dělají, hloupá, ale i nebezpečná. Pokud ponecháme stranou fatální dopady, které migrace na hostující společnost má, jsou zde prostá čísla, která ukazují, že domácí obyvatelstvo si na nelegály vždy připlatí.

V současné době v USA vrcholí snaha prezidenta Trumpa dosáhnout zahájení stavby zdi na mexické hranici. Zdi, která by zastavila nekonečné proudění Hispánců, kteří během několika desítek let proměnily většinově bílá velkoměsta v USA na velkoměsta menšinově bílá. Trump a republikáni si mohou říkat svoje, ale faktem je, že pokud zeď vznikne, může to pomoci Ameriku udělat znovu bílou – Make America White Again. Vadí vám bílá Amerika? Potom nenávidíte bílé lidi.

Náklady na stavbu této zdi se odhadují na 5 miliard dolarů. Ano, je to hodně peněz, a Trump kvůli tomu zmrazil platy federálních zaměstnanců, aby peníze sehnal. Přitom ale náklady s nelegálními migranty jsou každý rok nejméně 20 krát vyšší, než je tato částka. Rozbor připravila organizace FAIR.

Z analýzy vyplývá, že v uplynulém roce činily federální a státní náklady spojené s nelegálními migranty téměř 135 miliard. Částka, kterou tito lidé odvedli v daních na federální nebo státní úrovni, pak byla jen necelých 19 miliard. Nelegálové tedy Američany v roce 2018 stáli 116 miliard dolarů.

Odhaduje se, že nelegálů je nyní v USA asi 12,5 milionů. Největší náklady s nimi spojené jdou na vrub lékařské péče a pak na právní náklady ať už za policejní či soudní práci. Ovšem ten největší náklad jde na vrub vzdělávacích nákladů, které tvoří celou třetinu všech nákladů.

Je to jednoduché. Když si malý Salvádorec rozbije nos, ošetří ho lékař. Salvádorec také musí do školy, kde se o něj starají učitelé. No a když starší Salvádorec někoho okrade a jde do vězení, stojí to čas policistů, soudců i dozorců. A protože rodiče malého Salvádorce odvádějí malé nebo žádné daně, a starší Salvádorec na tom není o moc lépe, tito lidé Ameriku stojí jen vrásky na čele. A běžný Američan se ptá, proč vůbec za rozbité nosy, učebnice a vězeňskou stravu Salvadorců má něco platit.

Komentáře

komentáře