Kalifornie navrhuje zdanit pitnou vodu

0

Nejsem zase tak starý, ale Kalifornii si vybavuji jako místo plné pláží s opálenými surfaři, světlovlasými dívkami a ač pomatenými, tak většinou bílými hippies. A také jako stát se solidní pravicovou republikánskou základnou, který ač díky místům jako Berkeley navenek působil levicově, tak byl tradičně pravicový. Inu, proměna populace udělala své, a kdysi bílé Los Angeles je dnes spíš provincií Mexika, a platí to i o ostatních městech. A s tím přišla i politická proměna. Kalifornie už dnes není červený – republikánský stát, ale modrý – demokratický, respektive socialistický. A protože socialismus nikdy nefunguje, skřípe to i tady.

Kalifornský guvernér Gavin Newsom, který vstoupil do úřadu před pár dny, už má za sebou první návrh rozpočtu, a jeho součástí je daň z pitné vody. Zdanit občana na krev je základním rysem socialismu. Výsledkem je chudý občan a peníze, které stát vybere, neefektivně zainvestované, nebo končící v kapsách příživníků

Rozpočet nazvaný “Kalifornie pro všechny” pitnou vodu prohlašuje za “základní právo” a mluví o “krátkodobých opatřeních”, které mají ulevit komunitám bez bezpečné pitné vody a financovat tento problém do budoucna.

Lidé, kteří jsou bez přístupu k pitné vodě, prý nyní přístup mít budou a to díky vybraným daním. Je dobré dodat, že lidé bez přístupu k vodě jsou tzv. “znevýhodněné komunity”, chcete li migranti. Těch ovšem do Kalifornie přichází stále víc a také se stále víc množí. Pokud bude počet daňových poplatníků v Kalifornii dál klesat, jak chce kalifornský guvernér tuto armádu “potřebných” do budoucna napojit?

Minulý rok už se podobný návrh objevil, ale nebyl schválen hlavně díky republikánům, kteří se proti dalším daním bouří, a rádi by Kalifornii získali zpět. To už ale díky neúprosné demografii není možné. Migranti jsou totiž většinovými voliči socialismu a Kalifornie je už dávno jejich stát.

Komentáře

komentáře