Tajná služba v Německu chce začít sledovat AfD. To by byl problém pro její členy

0

Nově ustanovený šéf německé tajné policie oznámil plány začít sledovat největší německou opoziční stranu, Alternativu pro Německo.

Thomas Haldenwang chce AfD nechat sledovat pro její údajné protidemokratické tendence, píše magazín Focus.

Bývalý šéf Maassen, který nebyl příznivcem sledování AfD, byl donucen z funkce odejít po té, co odmítl mainstreamové tvrzení, že v Chemnitzu docházelo k honům na lidi ze strany pravicových extremistů.

Pokud by byla AfD oficiálně označena jako extremistická strana, tak jako NPD, byla by to překážka pro právníky, učitele a státní zaměstnance, aby do této strany vstoupili.

“Je to čistá propaganda, aby nás pošpinili,” reaguje v Čechách narozený poslanec za AfD Petr Bystroň. “Verfassungsschutz o nás zveřejnil 1000 stránkový report, který nenašel jediný důkaz nelegální aktivity. S eurovolbami a státními volbami za rohem, které by mohly být pro AfD přelomové, nás chtějí vládnoucí strany nějak napadnout. Je to ta samá tajná policie, která umožnila islamistům, jako Anis Amri, být na svobodě. Jsou předmětem politické kontroly vládních stran, které nyní neváhají je použít jako politické zbraně pro mlácení svých oponentů.”

Komentáře

komentáře