BBC chystá nové pořady o tom, že Británie byla vždy multirasová a multikulturní

0

BBC ohlásila sérii nových pořadů, které se mají zaměřit na “skrytou” historii etnických menšin v Británii. Série pořadů startujících příští měsíc má oslavit “britskou diverzitu”.

Jedním ze čtyř titulů je “Velmi britská historie,” což je podle BBC “cesta za objevováním historie komunit v multikulturní Británii”.

Moderátoři různých ras a etnik budou uvádět “dosud nevyřčené příběhy” vztahující se k lidem z nebílých etnik a “drsné realitě”, kterou mnozí z nich prý při svém objevování Británie zažili.

Jiný pořad se bude věnovat připlutí lodi Windrush, která přivezla černé migranty z Karibiku a následným vlnám jejich soukmenovců, kteří dnes z velké části osídlili Londýn a Birmingham.

Pořad bude například sledovat osudy jedné rodiny od 40.let a jejich “naděje, touhy, překážky a zbořené sny”. Tedy klasický srdcervoucí koktejl.

Není žádným překvapením, že na pořadech pracuje BBC. Ta má na svědomí i jiné pořady, kde byly historicky bílé postavy hrány herci původem z Afriky. Je to pokračující snaha vytvořit dojem, že Anglie byla vždy nebílou zemí a uměle vytvořit nebílé historické postavy, které by si mohli lidé, hlavně mládež vzít za vzor.

Nicméně jak pravil jeden americký aktivista, stoprocentní diverzity se dosáhne teprve tehdy, kdy nezůstane jediný běloch. Vzhledem k agendě BBC se zdá, že o to této televizi právě jde.

Komentáře

komentáře