Pakistánec konvertoval ke křesťanství a požádal v Německu o azyl. Tam jej pobodali dva krajané

0

Bývalý muslimský imám, který emigroval z Pakistánu do Německa a tam konvertoval ke křesťanství, nyní tvrdí, že mu v jeho vlasti hrozí smrt, a vyhrožují mu i členové jeho rodiny.

Muž prý vyrostl v nábožné domácnosti v Pakistánu a od osmi let se připravoval na dráhu imáma tak jako jeho otec a dědeček před ním. Po misionářské cestě do Řecka, kde si chtěl otevřít vlastní mešitu, ovšem započal cestu ke konverzi a nyní se prý bojí o svůj život.

Německý Bild muže vyzpovídal. Jeho konverze prý byla spuštěna díky dobrosrdečnosti křesťanského páru v Řecku. Přitom dřív byl učen, aby jiné víry zavrhoval.

“Během svých studií jsem křesťany sám utlačoval a pak se mi v srdci objevila otázka: proč?”

Poté, co konvertoval, se muž vrátil zpět do Pakistánu, kde založil utajený kostel. Ten byl ale nakonec objeven. Když se to stalo, byl prý vlastní rodinou a lidmi z města zbit téměř k smrti. Když se jej pokusili zabít ještě několikrát, včetně pokusu zastřelit jej kalašnikovem, který se zasekl, muž utekl do Německa a požádal zde o azyl.

Ačkoliv azyl získal, napaden radikály byl i v Německu. Prý jej pobodali dva muži, kteří mluvili pakistánským nářečím Urdu.

Komentáře

komentáře