Česká republika rozdá 60 milionů cizincům za to, že se dobrovolně vrátí domů

0
Někteří cizinci v ČR mají problémy se zákonem. Ilustrační foto

Ještě 10 dní mají cizinci žijící na území naší republiky, aby si zažádali o finanční asistenci, která jim pomůže vrátit se domů. Jejím garantem je ministerstvo vnitra a zažádat o peníze pro cizince mohou neziskové organizace, které jim s návratem pomohou.

Projekt byl vyhlášen 14.prosince minulého roku a končí 1.února. Probíhá v celku bez zájmu médií a jeho cílem je vydat peníze organizacím, které budou cizincům se zájmem vrátit se domů schopny celý proces zařídit. Bohužel, jak to obvykle v případě neziskovek bývá, velká část těchto peněz padne na mzdy a další náklady.

Neziskovky mají svým “klientům” poskytnout informace, zajistit cestovní doklady, ubytování, stravu a především reintegraci u nich doma, aby tito lidé už doma zůstali a na území EU se nevrátili. Vzhledem k tomu, že ideové zaměření většiny pracovníků neziskovek funguje přesně opačně, tedy ve snaze cizinců do Evropy dostat co nejvíc, je otázkou, která neziskovka se toho ujme, ale nakonec jde přeci jen o peníze, a ty nesmrdí ani levičákům.

Plán návratu se týká všech cizích státních příslušníků ze zemí mimo EU kteří zde mají legální pobyt, i těch, o jejichž žádosti ještě nebylo rozhodnuto, i těch, kterým bylo povolení k pobytu zamítnuto.

Ze strany vnitra jde tak o dobře myšlený krok, který v konečném důsledku ochrání jednolitost české společnosti a omezí vznik problémů, kterým čelí západní Evropa.

Komentáře

komentáře