Liberálka Kamala Harris se nemůže stát prezidentkou USA. Z právních důvodů

0

Někteří s nadšením, jiní nenápadně a zdánlivě nenuceně, nedávno informovali o kandidatuře socialistické americké političky za Demokratickou stranu Kamaly Harris do prezidentského úřadu. Jak se ale ukazuje, brání tomu jeden zásadní fakt.

Kamala Harris, jak už fotografie napovídá, není bílá Američanka. V tom by prvenství nedržela, protože prvním nebílým prezidentem byl Obama. Byla by ale první ženou, a dokonce první nebílou ženou v tomto úřadu.

Harris je klasická liberálka současnosti. Povolila by uzdy migraci a zlegalizovala všechny ty, kdo už dnes v USA jsou. Snížila by daně chudým a zvýšila je těm schopnějším. Prostě by dělala vše pro to, aby už Amerika nebyla tou zemí, kterou jsme znali. Tedy zemí příležitostí obývanou převážně potomky Evropanů.

Díky tomu, že Hillary Clinton je odepsaná, se tak Harris stala novou nadějí americké levice. Jenže její kandidatura má háček, který se jí zřejmě nepodaří obejít. Zatímco u Obamy se jeho neamerický původ nedal přesvědčivě dokázat, u Harris to bude snadnější.

Oba její rodiče jsou migranti. Matka přišla do USA z Indie v roce 1960. Otec zase z Jamajky v roce 1961. Malá Kamala se narodila v roce 1964. A protože podmínkou naturalizace migrantů je pětiletý pobyt v USA, a rodiče Kamaly žili před jejím narozením v USA jen 3, respektive 4 roky, Kamala nemá šanci prezidentský úřad získat. Kromě toho žila se svou matkou od 7 let v Kanadě a do USA se vrátila až na vysokoškolská studia.

Zdá se tedy, že si levice bude muset najít jinou kandidátku.

Komentáře

komentáře