Salvini nazval levicové vandaly z Trenta “rudými nacisty”

0

Matteo Salvini se ve vzteku nad skupinou italských anarchistů, která zdemolovala stánek jeho strany Liga v Trentu, pustil do politologických eskapád. Místo, aby tuto bandu levičáků jednoduše nazval tím, čím je, vynalezl pro ně nový název – rudí nacisté. Těžko říct, zda měl v úmyslu jen najít co nejostřejší výraz, nebo chtěl spojit dva výrazy pro politické militanty, kteří útočí na své soupeře, každopádně nový výraz je tu. Přitom stačilo použít výraz anarchistická banda a nacisty do toho netahat, protože to je jako dávat dohromady cukráře a zelináře. Oba sice něco prodávají, ale každý něco jiného.

K anarchistickému útoku došlo včera na hlavním náměstí ve městě. Stánek se snažil kolemjdoucím občanům vysvětlovat bezpečnostní opatření, která Matteo Salvini jako ministr vnitra zavedl vůči nelegální migraci.

Anarchisté nejprve skandovali slogany proti Lize a mávali plakáty se slovy “Kat pro Salviniho” a “Bezpečnost a represe”, načež převrátili stoly stánku a materiál rozházeli po okolí.

“Po několikáté chtěli obvyklí vyvolávači problémů ukázat svou opozici vůči svobodě myšlení a chtěli nám zabránit vysvětlit lidem to dobré, co Salvini a Liga dělají pro bezpečnost,” prohlásili zástupci Ligy z Trenta.

“Jsou to lidé, kteří neakceptují žádné demokratické principy a kteří každý den znečišťují naše města svými urážlivými nápisy,” dodali.

Salvini se k incidentu na Facebooku vyjádřil jedním slovem: “Zbabělci!” A nakonec ještě doplnil: “Další akt násilí rudých nacistů. Nezastrašíte nás, nevzdáme se.”

Komentáře

komentáře