Jeden z vůdců Žlutých vest byl při natáčení demonstrace zasažen policejní střelou a přišel o oko

0

Francouzská policie vyšetřuje, jak přední aktivista Žlutých vest utrpěl těžké zranění oka, a další zranění, během protestů v Paříži.

Jerome Rodrigues měl podle nejnovějších informací o oko přijít, nebo alespoň utrpět doživotní následky. K jeho zranění došlo během ostré potyčky s policií poblíž Bastilly, kde se policie pokoušela demonstranty rozehnat nejen slzným plynem, ale i gumovými projektily. Zásah tímto nábojem do tváře, nebo hlavy, způsobí vždy těžké zranění.

Rodrigues ale nebojoval. Průběh demonstrace natáčel na kameru a jeho poslední záběr ukazuje kordon policie, procházející demonstranty, a najednou se kamera zvedne k nebi a lidé se nad Rodriguesem začínají sklánět.

Podle svědků byl zasažen policejním projektilem. Buď úmyslně, nebo neúmyslně, což ovšem na policejní praxi vrhá nemenší pochybnost, protože by to svědčilo o tom, že policisté střílí zcela bez rozmyslu, padni komu padni. Opravdu chce francouzský establishment chránit svůj hroutící se nenáviděný režim i za takovou cenu?

Hnutí má nyní nového mučedníka, což mu dodá další impuls k odporu. To režim nemůže ustát.

Komentáře

komentáře