YouTube začne po stížnosti levice cenzurovat tzv. doporučené příspěvky

0

Kdo užívá YouTube, ví, že u každého videa vidí v pravém sloupci seznam doporučených videí. Tato videa souvisejí s právě přehrávaným videem a divákovi mají pomoci najít hledaný obsah.

Poté, co americký zpravodajský server Breitbart ukázal, jak YouTube zasahuje do vyhledávacího algoritmu, aby propagoval ty “správné” výsledky, nyní dojde ještě na tvrdší cenzuru. YouTube odstraní “obsah, který by mohl uživatele dezinformovat a poškodit jej tak”.

Možnou souvislost hledejme s článkem na levičáckém BuzzFeedu, který YouTube napadl za to, že v doporučených videích nechává pravicový a populistický obsah. V příkladech, které BuzzFeed uvedl, byla vcelku nevinná videa amerických konzervativců.

Redakce BuzzFeedu na vyjádření YouTube o nových zásazích reagovala, že je to dobře, protože prý závadová videa byla na platformě nechávána být dlouho a nic se s tím nedělo. Že jsou pro tyto levičáky závadná všechna videa napravo od Karla Marxe není třeba dodávat.

YouTube prostřednictvím svého tiskového oddělení dodala, že půjde o omezení obsahu, který je blízko, ale nepřekračuje hranici pravidel této společnosti. Závadnost prý budou hodnotit lidé, kteří pomohou mechanismy nastavit. Jedná se prý o experty z celých Spojených států.

Na dotaz Breitbart News, zda mezi těmito “experty” budou i organizace jako Southern Poverty Law Centre nebo Anti-defamation League, už společnost neodpověděla. Ale tak kdo jiný by tam byl, že.

S podobnými experty má zkušenost i Česká republika a celý západní svět. Podle jejich seznamů, které zveřejňují, jsou terčem cenzury téměř výhradně pravicové weby, pokud je možno pod tento přívlastek zahrnout vše pro-národní, proti-globalistické, proti-migrační, proti-levicové, tradiční a bílé. A tito experti jsou téměř bez výjimek ultralevičáci.

Nebylo by nakonec lepší ty internety vypnout, když se na nich člověk stejně nemůže svobodně vyjádřit, ani najít to, co ho zajímá?

Komentáře

komentáře