Profesorka na americké univerzitě přišla o některé funkce. Požádala čínské studenty ať mluví anglicky

0

Profesorka na Duke University odstoupila ze své administrativní funkce poté, co poslala email celé škole, ve kterém žádala čínské studenty, aby mluvili anglicky.

Profesorka Megan Neely zmínila, že studentům, kteří mluví ve školní budově čínsky, hrozí “nezamýšlené následky”.

“Prosím, prosím, prosím, myslete na tyto nezamýšlené následky, až se rozhodnete v budově mluvit čínsky. Netuším, jak těžké pro vás bylo a je přijít do USA a muset se naučit jazyk, který není váš rodný. Proto mám velký respekt pro to, co děláte. Nicméně vás žádám, ať angličtinu používáte ve 100 procentech času, když jsme na školní půdě.”

Profesorka jednoduše vznesla logický požadavek, který by usnadnil život nejen těmto čínským studentům, ale i americkým studentům, aby si obě skupiny navzájem rozuměly. Používání čínského jazyka na chodbách školy je podle ní neslušné, protože ne každý jim může rozumět.

Nicméně asociace asijských studentů zareagovala klasicky. Email označila za diskriminační a vyhrožující.

“Posílat takové emaily celé škole s diskriminačním a vyhrožujícím jazykem není efektivní a vhodný přístup, jak docílit pracovního prostředí, které je respektující ke každému,” napsali. Pro mezinárodní studenty, kteří jsou prý často v “prekérní” situaci, jsou tato doporučení podle nich nátlaková. Nicméně ani slovo o tom, že by měla profesorka pravdu a čínští studenti by se měli snažit mluvit více anglicky. Máme práva, žádné povinnosti.

Profesorka sice dál zůstává na škole a zřejmě bude dál vyučovat biostatistiku, ale o ostatní pracovní povinnosti přišla.

Je cílem mít ve škole Babylon, kde bude každý mluvit jinou řečí, a každý bude pocházet z jiného koutu světa a studenti, kromě toho že jsou studenty, spolu nebudou mít nic společného?

Komentáře

komentáře