Neziskovka vyzývá Němce k sňatkům s nelegály, aby jim bylo umožněno v zemi zůstat

0

V zoufalé snaze změnit tvář Německa a Evropy se německá neziskovka Mission Lifeline z Drážďan odhodlala k výzvě, aby občané vstupovali do sňatků s migranty, kteří nemají nárok v Německu zůstat. Na neziskovku se ale sesypala kritika téměř ze všech stran. Jedná se totiž o jasnou výzvu k porušení zákonů.

“Ještě jste neuzavřeli manželství? Možná byste se mohli zamilovat do někoho, kdo tu nemá právo být. To by se mohlo stát, že?” Stalo v tweetu, který vyvolal jen na internetu tisíce reakcí.

Zareagoval i mluvčí ministerstva vnitra, který příspěvek odsoudil jako výzvu k falešnému uzavření manželství, což podle něj není žádný přestupek, ale zločin zasluhující vězení.

Philipp Amthor z CDU to komentoval, že se neziskovka snaží obejít migrační zákony. “Tato absurdní výzva k uzavírání manželství jasně ukazuje, že tito ‘námořní záchranáři mají daleko větší agendu. Chtějí obejít náš migrační zákon se svou levičáckou ideologií a tahat náš právní stát za nos.”

Ale mluvčí neziskovky Axel Steier kritiku odmítá s tím, že chtějí hlavně vyvolat pozornost k tématům, jako jsou abstraktní pojmy jako ‘uprchlík’ a ‘utopená osoba’.

Neziskovka v reakci na “útoky” médií píše, že hlavním motivem příspěvku byla “láska”, ne manželství, a že Mission Lifeline využila Dne připomenutí Holocaustu k upozornění na to, že jejich práce s dostáváním migrantů do Evropy se točí kolem “života a emocí”.

Komentáře

komentáře