Část anglikánské církve se bouří proti diktátu LGBT agendy

0

Asi 2155 příslušníků anglikánské církve podepsalo dopis, ve kterém odmítají nedávná církevní nařízení ohledně uznávání změny pohlaví.

Církev vydala v prosinci “pastorálního průvodce” doporučující upravenou verzi křtícího rituálu, kdy se má označit změna pohlaví jedince a oslavit jeho nové jméno a sexuální identita.

Událost změny pohlaví by měla mýt výrazně “oslavný charakter”, stojí v průvodci, a navrhuje se předání darů jako například bible, nebo certifikát.

Dopis požaduje, aby anglikánská církev a její biskupové průvodce buď opravili, odložili nebo zrušili s tím, že jde ve společnosti o kontroverzní téma.

“Změna pohlaví je emocionálně bolestivou zkušeností, která vyžaduje pochopení, podporu a soucit,” stojí v dopise.

“V nedávných letech se objevily nové kontroverzní teorie o vztahu mezi biologickým pohlavím a sociálním významem genderu. Tyto ideje jsou široce rozporovány s dobrým úmyslem a přemýšlivými lidmi na všech stranách debaty.”

Dopis dále zdůrazňuje, že mnoho rodičů a učitelů má obavy z těchto nových teorií, a nepřejí si potenciálně poškodit velké množství dětí zavedením “nevyzkoušených a netestovaných idejí”.

Komentáře

komentáře