Staň se mým patronem na Patreonu, ať můžu dál psát, to, co máš rád

0

Zásadní rozdíl mezi pravicí a levicí je ten, že zatímco levice vysává státní rozpočet, pravice se snaží o opak. To se projevuje i v aktivismu. Levicové neziskovky jsou přisáté na stát a ten jim financuje jejich aktivity. To by pravičáka nikdy nenapadlo. V našem světě je jednoduše chození za státem s nataženou rukou tabu. Protože jde o společné peníze nás všech a my sami bychom měli mít právo rozhodovat, komu chceme nebo nechceme naše peníze dát.

Amerika, kterou od mala studuji a tak často o ní píšu, má jednou dlouhodobou tradici. Komunitní činnost. Lidé pomáhají ostatním nejen svýma rukama, ale i peněženkou. Crowdfunding, tedy to, že někdo vymyslí nějaký projekt a ostatní se mu na něj složí, vznikl také tam. Jde o hezký zvyk, kdy si člověk nebo organizace peníze komunity musí zasloužit svou prací, a ne tím, že vyplní příslušný formulář a zažádá o grant.

Mou práci znáte zde ze Středoevropana, někteří jste četli i moje knížky. Víte, že to, co dělám, dělám konstantně a dlouhodobě. Pokud mě v tom chcete podpořit, pokud chcete, aby vyšly další knihy (zrovna pracuji hned na dvou), pokud chcete další články, pokud prostě chcete, ať dál pokračuji v tom, co dělám, a nic mě neomezovalo, můžete se stát mými patrony.

Právě jsem si založil profil na crowdfundingové platformě Patreon. Ta umožňuje lidem podporovat jednotlivce i skupiny, které vytvářejí nějaký obsah. Něčím přispívají světu. Mě baví psát a snad mi to i jde. Pokud by to nebyla pravda, nečetli byste Středoevropana, nekupovali moje knihy.

Váš příspěvek může být i malá měsíční částka. Pro mě to ale znamená, že můžu napsat a vydat i dvě knihy ročně a chrlit dál články, které vyplňují prázdný prostor na českém internetu.

Staňte se mým patronem na Patreonu.

Komentáře

komentáře