YouTube zvažuje odstranění tlačítka palce dolů

0

Společnosti YouTube se nelíbí, že progresivní videa, která na své platformě propaguje, se stávají terčem nájezdů tzv. “dislike davu”, tedy lidí, kteří hromadně mačkají tlačítko s palcem dolů. Progresivní úmysly YouTube jsou pak devalvovány, když jejich videa propagující nový svět a nového člověka mají jen pár lajků a tisíce “nelajků”.

Abych to upřesnil, nejedná se o videa z produkce YouTube, ale o videa, která YouTube pomocí algoritmů zviditelňuje, protože předávají poselství, které je komunistům v YouTube vlastní. Nejposledněji to bylo feministické video Gillette, které má i přes velkou mobilizaci příznivců počet lajků a nelajků v poměru 6:9.

YouTube tedy řeší, jak svým ovečkám pomoci. V současné době mají autoři videí možnost vypnout jak možnost komentářů tak i hodnocení, aby se vyhnuli případné negativitě.

Mezi zvažované možnosti patří, že hodnotit video budete moci jen tehdy, pokud vyplníte krátký formulář, proč tak činíte, ale podle ajťáků z YouTube je to poměrně náročný proces. Další možností je umožnit hodnocení videa až po určitém čase jeho shlédnutí. Tedy zabránit tomu, aby někdo video hodnotil, aniž by jej viděl. No a poslední možnost, když vše selže, je tlačítka hodnocení odstranit úplně.

Protože kritizovat videa propagující tak pokroková témata, jako je feminismus, antirasismus a všelidské bratrství, je pro PR těchto kampaní velké mínus.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře