Názvy ulic v Rotterdamu jsou prý příliš mužské a bílé. Nyní ponesou jména žen a rasových menšin

0

Proměna Evropy je zase o kus dál. Tentokrát pokročili v Rotterdamu. Tamní radnice rozhodla všechny nové ulice ve městě pojmenovat podle žen a a nebílých etnik po stížnostech některých politiků, že současná jména ulic jsou příliš mužská a příliš bílá.

Rotterdamská radnice ohlásila, že bude přijímat návrhy na nová jména, aby bylo město rozmanitější. Za návrhem stojí především Zelení a Demokraté 66.

Radní Nadia Arsieni z D66 byla ta, kdo návrh jako první přednesla, a je prý šťastná, že jí radnice vyšla vstříc. “Vzorek ukázal, že velký počet ulic je pojmenován po mužích západního původu. To nezapadá do dnešního Rotterdamu.”

Pro ty, kdo ještě pochybují, jaký je osud Evropy, se mohou podívat právě do Rotterdamu. S etnickou proměnou přijde celková proměna společnosti. Holandsko do 50 let nepoznáme.

Kolaborují i samotní Holanďané. Místostarosta města Bert Wijbenga tvrdí, že hlavním důvodem pro změnu je diverzita. Nicméně slibuje, že existující názvy ulic se měnit nebudou. Nová jména dostanou jen nové ulice. “Vždy zde bude místo pro velké muže Rotterdamu.”

Což ovšem za pár let, až se radnice Rotterdamu ještě trochu víc zdiverzifikuje, nemusí platit.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře