Šikanovali ho pro jeho příjmení. Teď povečeří s prezidentem a první dámou USA

0

Bílý chlapec z amerického státu Delaware, který zažil šikanu kvůli svému příjmení, bude večeřet s prezidentem Trumpem a jeho chotí.

Chlapce, který se jmenuje Joshua Trump, začali ve škole šikanovat v době, kdy Donald Trump, se kterým není příbuzensky nijak spjat, vedl svou prezidentskou kampaň. Nyní bude jedním ze třinácti hostů, kteří s prezidentským párem usednou během Trumpova projevu ke stavu Unie, což je tradiční prezidentský projev. Jeho účast si prosadila první dáma Melanie, která vede vlastní iniciativu proti šikaně pod názvem “Be Best”.

Malý Joshua byl oceněn za odvahu tváří tvář šikaně. Cenu obdržel v prosinci od celostátní organizace Teach Anti Bullying, která se o chlapci dozvěděla z článku z novin. V něm se jeho rodina svěřila, že si plánuje kvůli šikanováni Joshuy změnit jméno.

“Seděla jsem se svým synem a poslouchala ho, jak říká, že se nenávidí, a že je stále smutný,” napsala tehdy jeho matka na Facebook.

Škola přijala některá opatření, jako například neoslovovat ho jeho příjmením, aby se šikaně předešlo. Ale když začal do školy jezdit novým autobusem a řidič po něm požadoval, aby se představil, začalo to prý znovu.

Podle Bílého domu se malý Joshua zajímá o vědu, umění a historii a má rád zvířata.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře