Papež: Křesťanství a islám chrání společné hodnoty

0

Křesťanství a islám prý mají společného víc, než si lidé myslí, řekl dnes papež. Obě náboženství prý chrání společné hodnoty, které jsou nezbytné pro budoucnost civilizace.

“I přes rozmanitost kultur a tradic křesťanské a islámské světy sdílejí stejné hodnoty: život, rodinu, smysl pro náboženství, úctu ke starším, vzdělávání mladých a další věci,” řekl dnes na náměstí Svatého Petra.

Papež vyzdvihl momenty ze své návštěvy Arabského poloostrova, první návštěvy místa, kde se zrodil islám, papežem.

“V naší době, kdy je silné pokušení vidět střet mezi křesťanskými a islámskými civilizacemi a vidět náboženství jako zdroj konfliktu, chceme dát jasné a zřetelné znamení, že je možné se společně sejít, respektovat jeden druhého a vést dialog.”

Papež v pondělí s představiteli Arabských emirátů podepsal společnou deklaraci odsuzující vraždy, exil, terorismus a útlak v božím jménu.

“Rozhodně prohlašujeme, že náboženství nesmí nikdy podňecovat válku, nenávistné postoje, nepřátelství a extremismus, ani nesmí nabádat k násilí nebo prolévání krve,” stojí v dokumentu. “Tyto tragické skutečnosti jsou následkem odklonění od náboženského učení.”

Podle papeže dokument slouží k tomu, aby potvrdil, že všichni lidé, muži a ženy, jsou bratry a sestry, protože jsou božími syny a dcerami.

Dialog mezi křesťanstvím a islámem podle papeže může být rozhodujícím faktorem pro mír v dnešním světě.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře