Pro velkou část obyvatel západních zemí je islám nekompatibilní s jejich životy, ukazuje průzkum

0

Více než třetina Britů věří, že dochází k zásadnímu střetu mezi islámem a britskými hodnotami. Výsledky přinesla agentura YouGov před setkáním papeže a představitelů islámu v Abú Dhabí.

38 procent Britů souhlasí s prohlášením, “Dochází k zásadnímu střetu mezi islámem a hodnotami společnosti v mé zemi. O něco víc, konkrétně 46 a 47 procent se stejným prohlášením souhlasí ve Francii, respektive v Německu.

Jiná světová náboženství jsou na tom o poznání lépe. Pouze 6 procent Britů má problém s budhismem, a 8 procent s Hinduismem.

Podobný průzkum proběhl i ve čtyřech muslimských zemích, kde se ptali, zda je křesťanství v souladu s hodnotami společnosti. Dotaz padl v Egyptě, Spojených arabských emirátech, Alžírsku a Saudské Arábii.

Egypt, kde je vysoký počet křesťanů, hlásí 50 procent lidí, pro které je křesťanství v pořádku.

Saudská Arábie, kde křesťanství není povolené, hlásí jen 9 procent lidí, pro které je křesťanství přijatelné. 25 procent Saudů pak tvrdí, že jejich hodnoty jsou s těmi křesťanskými v zásadním rozporu.

V hodnocených západních zemích je také velká obava z islámského extremismu. V USA z něj má strach 56 procent dotázaných, v Británii 66 procent a v Německu a ve Francii 72 procent. Obava z náboženských extrémů jiných náboženství je ve všech těchto zemích výrazně nižší.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře