Ekologická skupina nabídla papeži milion dolarů, když se stane veganem

0

Smělou výzvu přednesla organizace Million Dollar Vegan, kterou podporuje například Paul McCartney, směrem k papeži, kterého vyzvala, ať se stane veganem, a výměnou za to organizace věnuje milion dolarů na charitu jeho výběru. Součástí výzvy je video a dopis dvanáctileté aktivistky za práva zvířat, která papeži napsala.

“Žádáme papeže, aby se během půstu stal veganem.” Papež, který značnou část svého úřadu zasvětil boji za životní prostředí, byl vyzván, aby ochránil planetu tím, že upozorní na devastující dopad živočišné výroby.

“Pokud bude souhlasit, že začne jíst rostlinnou stravu, dáme milion dolarů na charitu dle jeho výběru,” stojí v propagačním videu. “Přidejte se k nám a bojujte se změnou klimatu změnou jídelníčku.”

Ačkoliv papež často vede kampaň za to, aby se lidé změnili, změna jídelníčku pro něj může být příliš. Jeho oblíbeným jídlem je konečně steak.

Katolíci nejí během půstu, který trvá 40 dní, maso jen v pátek. Million Dollar Vegan chce po papeži, aby to vydržel celých 40 dní.

“Současné stravovací návyky bohatších národů způsobují globální destrukci a devastaci,” stojí v dopise. “Zvířecí farmy spotřebují 83 procent zemědělské půdy, ale vydají jen na 18 procent našich kalorií. Představte si, kolik lidí bychom mohli nakrmit, kdybychom s takovou neefektivní produkcí přestali,” vyzývá papeže dívka.

Středoevropan tuto výzvu podporuje. Nikoliv vegan, ale alespoň vegetarián, už jsem téměř 13 posledních let.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONUNEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře