Domů Pevnost Evropa Jádro krajní pravice mezi Žlutými vestami tvoří skupina Zouaves

Jádro krajní pravice mezi Žlutými vestami tvoří skupina Zouaves

0

Ve Francii mohou události kolem demonstrací hnutí Žlutých vest kdykoliv přeskočit do otevřené revoluce. A proto se v hnutí čím dál víc snaží získat iniciativu krajní levice, která chce nad vzbouřeným lidem převzít kontrolu. Jenže hnutí bylo zpočátku výrazně zaměřené i proti migraci a národně, což vyplývá nejen ze seznamu požadavků hnutí, ale i záplavy francouzských vlajek, které na každé demonstraci vidíme. Získat zpět kontrolu se tak pokouší i krajní pravice.

Tu na ulicích nejvýrazněji zastupuje skupina militantů, kteří si říkají podle druhu francouzských vojáků “Zouaves”. Se svými levicovými soupeři se střetávají takřka během každé demonstrace Žlutých vest, a dnešek jistě nebude výjimkou.

Jádrem této skupiny je prý asi 30 militantů z okruhu fotbalových fans klubu Paris St. Germain. Ti se na demonstraci spojují s dalšími pravičáky a vyhledávají střety s rudými. Před 14 dny takto celkem akčně, jak ukazuje video, rozehnali levičáky v Paříži.

Skupinu vede teprve dvacetiletý Marc de Cacqueray-Valmenier ze starého šlechtického rodu. Chlapci ze Zouvaes jsou v předních řadách protestů a někteří jsou kvůli demonstracím ve vězení.

Jejich hlavním terčem jsou však antifašisté, které během víkendových demonstrací napadají, co se dá. Ti jsou násilím “fašistů” znepokojeni, a mluví se o obnově militantní krajní pravice v Paříži.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře