Kvůli výprasku černého militanta v Charlottesville byl odsouzen již čtvrtý běloch

0

Je to jednoduše obrovská nespravedlnost. Černý militant DeAndre Harris byl v létě 2017 součástí velkého davu po krvi toužících protibílých rváčů. Napadl obuškem bílého staříka a pak za to dostal výprask. Ale do vězení nešel on, ale ti, kdo šli bílého důchodce bránit.

Jen malé shrnutí co se tehdy v Charlottesville stalo. Srpen 2017. V pátek prochází univerzitním městem Charlottesville ve Virgínii průvod asi 500 bílých nacionalistů s pochodněmi. Dojdou až k soše generála Lee, kterou chce město odstranit, a skandují “You will not replace us!”, s odkazem na to, že se jako bílí v Americe nenechají nahradit nebílými. Až na malý konflikt s levičáky u sochy je pátek klidný.

V sobotu ale do Charlottesville zamíří tisíce rudých a černošských militantů a policie zakáže shromáždění bílým, kteří se celé dopoledne museli probojovávat nepřátelským davem do centra města, aby se pak v poledne tím samým davem po zrušení své akce museli stejnou cestou vracet zpět.

Proběhlo mnoho potyček, kde se bílí z města stahovali pomocí krycího boje. Jejich dlouhý zástup byl na různých místech napadán, a tam, kde byla situace nejostřejší, tam se někteří bílí militanti vrhali, aby někoho zachránili. Tímto způsobem byl obuškem napaden i jeden starší běloch, jak ukazuje video. Rána obuškem vedená plnou silou, která mohla být klidně smrtelná.

Zde srovnávací foto, že se skutečně jednalo o Harrise. A celý článek.

Jen pár vteřin poté, co se starý bílý muž kácí k zemi, na místo přibíhají jeho mstitelé. Rozpráší ozbrojené Harrisovy soudruhy a pak si podají i jeho. Video z výprasku je zde:

A dál už to asi každý zná. Z Harrise udělali oběť rasistického násilí. Na internetu se na něj vybraly stovky tisíc dolarů a z těch, co mu oplatili jeho násilí, se stali zrůdy. Nyní byl odsouzen už čtvrtý z nich.

Čtvrtý na délku trestu teprve čeká, ale tři ostatní už ve vězení jsou, a na pěkně dlouho. Na 8, 6 a 3 roky a 10 měsíců, konkrétně. Těžko říct, proč soudce nezohlednil záběry útočícího Harrise, a jednání bílých mužů neposoudil jako nutnou obranu zasaženého bílého staříka a potenciálně lidí okolo. Asi byl pod obrovským tlakem “aktivistů”, kteří by Ameriku zřejmě zbořili, kdyby je nechal jít. Násilník s obuškem Harris, který bije starce do hlavy, tak možná časem dostane nějakou sochu a bude z něj bojovník za občanská a lidská práva. A čtyři bílí muži, kteří udělali jen to, co by na jejich místě udělal každý druhý běloch, shnijí v kriminále. A to není fér.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře