Diktatura korporací: Předseda Proud Boys přišel o bankovní účet

0

Je to přesně to, o čem mluvím v souvislosti s nebezpečím fenoménu “souhlasil jste se všeobecnými podmínkami”, “soukromá společnost má na to právo”, a “můžete si založit vlastní společnost”. Už nestačí jen rušení účtu na sociálních sítích, rušení účtu u soukromých taxi služeb a ubytovacích zařízení, teď už dokonce přijdete o bankovní účet. Tak jako současný předseda Proud Boys, Enrique Tarrio, který je mimoděk černý Kubánec.

Tarrio předal médiím kopii dopisu od banky Chase, která mu suše oznamuje, že k 1.4. ruší jeho bankovní účet a to bez udání důvodů. Ačkoliv důvod je jasný. Tarriova politická orientace. Jen před několika dny mu ta samá banka, a její procesor karetních plateb, zrušila účet na jeho webu 1776.shop. Ten se specializuje především na prodej oblečení s patriotickými motivy ve vztahu k USA.

Tarrio se svěřil, že kromě toho, že nyní nemá jak přijímat peníze, a tím není schopen zajistit svou rodinu, byl již “zlikvidován” na následujících internetových platformách:

Facebook
Twitter
Instagram
Airbnb
FirstData
Square
Stripe
PayPal

“Jak mám sehnat jídlo pro svou rodinu? Upírají mi existenci a snaží se mě vehnat k bezdomovectví a nakonec i k smrti.”

Ano, například voliči Svobodných by Tarriovi doporučili, ať si založí banku vlastní. K tomu si může založit i vlastní procesor karetních plateb, vlastní cestovní kancelář a vlastní sociální sítě. Vždyť je to tak prosté. Ale jediným řešením je zásah státu, který zneplatní rušení účtů, pokud jeho uživatel neporušuje zákony. Dává smysl rušit bankovní účty mafiánům, kteří přes ně perou peníze z trestné činnosti, ale výzva ke zrušení účtu musí přijít vždy ze strany státu. Pokud vedení společnosti nesouhlasí s politickými názory svého klienta, mělo by to být tak všechno, co s tím může dělat.

V opačném případě nám hrozí teror aliance oligarchů a aktivistů. Cenzura nebude fakticky existovat, protože nebude pocházet ze strany státu, ale ze strany korporací, které jsou soukromé. Stát si umyje ruce, protože on naše práva neporušuje.

Proto je velice důležitá úprava legislativy, která na našem území upraví pravidla pro fungování zahraničních korporací. Korporace, která by se těmto úpravám chtěla vyhnout, a dál by z politických důvodů omezovala své klienty, by si na území České republiky prostě neškrtla.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře