Antifa v Berlíně přepadla mládežníky Alternativy pro Německo

0

Mládežnické křídlo AFD vyslalo čtyři své členy na film o Varšavském ghettu. Na ten je pozval ředitel berlínského filmového festivalu Dieter Kosslick, který to udělal, aby prý uštědřil “antisemitské AFD” lekci. Nicméně jeden ze čtyř mládežníků, kteří se na film nakonec vypravili, byl židovského původu. Před kinem ovšem byla čtveřice napadena maskovanými antifašisty. K útoku došlo v neděli večer.

“Šli jsme ke kinu po Karl-Marx bulváru. Asi 50 metrů před kinem nás napadli. Bylo jich asi šest a měli improvizované zbraně, za které nemohou být zatčeni, ale které mohou ublížit. Pro údery používali baterky a jeden měl láhev od vína, kterou rozbil a použil ji proti nám jako nůž. Byl jsem pořezán na ruce a všiml si toho teprve tehdy, když jsem dorazil domů,” vypověděl jeden z napadených, Vadim Derksen.

Derksen netuší, jak je antifašisté poznali. Prý na sobě neměli nic, co by je s AFD spojovalo, jen běžné oblečení. Ani netuší, jak mohli vědět, z jakého směru půjdou. Podle něj mohly být v okolí kina dvě útočné skupiny. Každá na jiné straně.

Jeden z mládežníků byl zasažen do hlavy a musel být ošetřen zdravotníky. Další, který je židovského původu, utekl bez zranění.

“Myslíme, že je dobře, když chce ředitel festivalu mluvit o antisemitismu, ale myslíme, že pláče na špatném hrobě. Skutečný antisemitismus v Německu dnes přichází od muslimů, skutečné extremistické násilí ze strany Antifa. Chtěli jsme vidět film a mluvit o něm. Také jsme byli otevřeni debatě o politice, jak se scénáristou, organizátory a dokonce i Antifou, která nás napadla. Bohužel, ačkoliv vždy tvrdí, že chtějí debatovat a porazit nás argumenty, zdá se, že se nakonec vždy uchýlí k násilí,” řekl Derksen.

Organizátoři festivalu se k incidentu zatím nevyjádřili.

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře