Černý univerzitní profesor v USA prohlásil, že “nějací bílí budou muset zemřít”, aby byli černoši svobodní

0

Bílí zakladatelé University of Georgia na hlubokém americkém Jihu by se velice divili, jaké postoje dnes vedení této instituce chová. Profesor na této škole, Irami Osei-Frimpong, otevřeně mluví o zabíjení bílých a škola se za něj postavila.

“Bojovat s bílými lidmi je umění. Vážně. Je to jeden z důvodů, proč podporuji integrované školy. Musíte se naučit s bílými bojovat,” napsal na Twitter. A citoval psychologa Bobbyho Wrighta, když napsal, “Černí zabíjejí černé, protože nebyli vytrénování k zabíjení bílých.”

Univerzita jako celek se odmítla jeho slovy zabývat, ale univerzitní odbory se za profesora otevřeně postavily s tím, že jeho slova jsou v souladu s akademickou svobodou.

Podle odborů má univerzita “morální a právní” povinnost profesora bránit kvůli otrokářské a segregační historii univerzity i nedávným pokusům “svou minulost zakrýt”.

Univerzita byla tak jako většina dalších univerzit na Jihu integrována v 50. a 60. letech. Do té doby byly školy rasově segregovány, protože taková byla pravidla života na Jihu.

Slova profesora Frimponga jsou prý výrazem boje s dlouhou historií bílé nadvlády v Americe, v místní komunitě i na univerzitě, říkají ještě odbory, a univerzita by ho právě z těchto důvodů měla chránit.

Až pan profesor a jeho černých přátel šik skutečně začnou bílé zabíjet, dočkáme se jejich obrany s tím, že jen napravují staré křivdy rasismu, a mávne se nad tím rukou?

PODPOŘTE MOU PRÁCI NA PATREONU NEBO PŘES KRYPTO PENĚŽENKU

Komentáře

komentáře